کانکس سازه ای مهندسی می باشد که از انواع مواد شامل استیل، چوب، ساندویچ پانل و .. ساخته می شود و فضایی امن جهت انجام امور مختلف فنی، کاری و یا مرتبط با زندگی فراهم می آورد. کانکس نسبتا سازه ای سبک می باشد و قابلیت جابجایی آسان، مقاومت مناسب و قیمت ارزان کانکس در مقایسه با سایر سازه های مهندسی از جمله مزایای استفاده از سازه کانکس می باشد. کانکس شامل انواع مدل های مختلف در ابعاد، اندازه ها و کاربردهای مختلف می باشد، از جمله کانکس اداری ،کانکس کارگاهی ، کانکس پانلی با ساندویچ پانل ، کانکس سرویس بهداشتی ، کانکس فروشگاهی ،کانکس کمپ پانلی اداری و کارگاهی ، کانکس ویلای ، کانکس سایدینگ ، کانکس دو طبقه ، کانکس چرخدار ، کانکس دو قلو و کانکس چند قلو ، کانکس چوبی ،کانکس امداد و نجات (کانکس هلال احمر) ، کانکس انباری ، کانکس مخابراتی ، کانکس مسکونی ، کانکس نگهبانی ، کانکس سیار و کانکس متحرک ، کانکس فایبر گلاس ، کانکس آزمایشگاهی و سایر انواع کانکس ها.

در ادامه مختصر توضیحی از انواع کانکس های ارائه شده توسط کانکس و سازه های پیش ساخته آرمکس ارئه می گردد که جهت کسب اطلاعات دقیق به صفحه هر کانکس مراجعه نمائید.

کانکس

کانکس

کانکس

انواع کانکس :

کانکس اداری با کاربری دفاترکار،کانکس سالنی مدیریت،دفاتر کار مراکز دولتی و خصوصی طراحی و تولید میگردد.کانکس اداری آرمکس دارای امکانات رفاهی از قبیل آبدارخانه،اتاق خواب و استراحت،سرویس بهداشتی،نمازخانه،اتاق منشی و پرسنل میباشد.

کانکس پانلی : ساندویچ پانل یک ساختار سبک و مرکب است که از دوطرف به دو لایه محدود شده و در وسط یک لایه عایق قرار دارد که ماده عایق می بایست بسیار نرم و سبک و دارای خواص فیزیکی خاص باشد.ساندویچ پانل ها به دو گروه سقفی و دیواری تقسیم می شوند که با پلی اورتان ، پلی استایرن و پشم سنگ تولید می شوند و جایگزین بسیار مناسبی برای دیوارها و تیغه های آجری و سفالی می باشند.

کانکس نگهبانی با توجه به مکان شرکت و نوع خدماتی که ارائه میدهند ساخته میشوند .کانکس نگهبانی برجک که معمولا برای کارخانه ها ، پادگانها ، و شرکتهایی که نیاز به حراست ویژه دارند و نگهبان از بالا به محیط کاملا مسلط است طراحی و تولید میشوند. در این کانکس ها در اطراف آن پروژکتور تعبیه شده برای روشن کردن فضا. همچنین این کانکسها دارای بالکن در اطراف و اتاقی دارای دید ۳۶۰ درجه میباشد.آرمکس با داشتن تیم فنی مهندسی بسیار قوی در زمینه طراحی و ساخت انواع کانکس نگهبانی توانایی خود را در جهت تولید این تیپ کانکس اعلام میدارد.

کانکس فروشگاهی به کانکسهایی گفته میشود که جهت استفاده به عنوان فروشگاه ، سوپر مارکت ، نمایشگاه سیار ، کانکس روزنامه فروشی ، کانکس میادین میوه و تره بار  ، کانکس فست فود و … مورد استفاده قرار میگیرند.معمولا کانکس فروشگاهی به گونه ایی طراحی میشوند که نیازه های کامل یه فروشگاه را تامین کند. این نوع کانکس این قابلیت را دارا میباشد که از مکانی به مکان دیگر منتقل شود.

کانکس کارگاهی یا همان کانکس کارگری، نوعی کانکس است که جهت استقرار کارگران و پرسنل کارگری میباشد که بر سر پروژه های ساختمانی فعالیت می کنند در نظر گرفته می شود که در اصل حکم یک کارگاه متحرک را دارا بوده و این امکان را برای کارفرما فراهم میکند که هنگامی که پروژه ساختمانی به پایان رسید کانکس های کارگری را از محل پروژه به محل پروژه ساختمانی دیگر منتقل کرد.
کانکس چرخدار : این نوع کانکس به صورتی طراحی و تولید میشود که قابلیت حمل و نقل سریع را داشته باشد.کاربری این نوع کانکس در مواردی است که کاروان یا همان کانکس چرخ دار در فواصل زمانی کوتاهی از یک مکان به مکان دیگر باید جابه جا شود.
کانکس ویلایی با طراحی و اجرای بسیار زیبا میتواند تمام آنچه را که از یک فضای مسکونی انتظار دارید برآورده نماید.در این نوع کانکس بنا به درخواست مشتریان محترم از بهترین و زیبا ترین متریال استفاده میگردد که نمای بیرونی کانکس ویلایی را میتوان از ترموود، سایدینگ،سمنت برد و یا از ورق های کامپوزیت آلوباند استفاده کرد و در نمای داخلی کانکس ویلایی میتوان از کچ برگ های کناف با کاغذ دیواری،لمینیت و یا از دیوارپوش روکشدار استفاده کرد.این نوع کانکس دارای اتاق خواب،حمام،سرویس بهداشتی،آشپزخانه،و حتی میتوان این نوع کانکس را بصورت دو طبقه اجرا کرد.

کانکس چوبی به کانکسی گفته میشود که دیواره های خارجی و داخلی آنها از چوب میباشد و کاربری این نوع کانکسها برای استفاده از کانکس ویلا، کانکس مسکونی، کانکس اضافه بنا در باغ ، پارکها ،مراکز توریستی میباشد. در گذشته در جنگلها و بسیاری از مناطق سرسبز شهروندان برای اسکان و محل زندگی خود از کلبه های چوبی استفاده میکردند و در حال حاظر هم در بعضی از مناطق شمال کشورمان هنوز از این کلبه های چوبی زیبا استفاده میگردد.

کانکس کامپوزیت : ورق کامپوزیت جهت استفاده برای نمای بیرون کانکس کامپوزیت استفاده میگردد که این ورقها از دو لایه ورق آلومینیومی و مواد پلی اتیلن با مواد نسوز در وسط میباشد.ورق های کامپوزیت به علت تنوع رنگ بالا در لایه بیرونی میتواند زیبایی خاصی به نمای کانکس بدهد که این نما بیشتر در کانکس عابر بانک و کانکس نگهبانی و کانکس فروشگاهی استفاده میگردد.

در ادامه تصاویری از انواع کانکس را مشاهده می نمائید .